Odwieczny problem z włosami lalek

Lalki – ulubione zabawki małych księżniczek

To, że lalki dla dzieci są jednymi z ulubionych zabawek, raczej nikogo nie dziwi. Naprawdę dzieci je uwielbiają. Oczywiście dotyczy to głównie dziewczynek. Lubią mieć ich sporo i to najlepiej te, które są obecnie najmodniejsze. Pojawia się jednak problem z tym że lalki szybko ulegają zabrudzeniu. Z tym jeszcze jakoś sobie wspólnie radzimy, ale największy problem mamy z tym, aby rozczesać im włosy i jednocześnie przywrócić do dobrego stanu.

Jak poradzić sobie z włosami lalek?

Gdy kupujemy lalki, to zdecydowanie wyglądają one wręcz idealnie. Ładne ubranko, szczupła figura, a do tego fryzura, która jest wręcz nienaganna. Fryzura niestety nie na długo pozostaje taka idealna. Nie bardzo potrafimy włosy rozczesać. Często układa się w jeden wielki kołtun. Czy pozostaje jedynie kosz na śmieci lub ewentualnie nożyczki? W jaki sposób poprawić wygląd lalki? Jak rozczesać jej włosy? Naprawdę w praktyce nie jest to takie trudne.

Będziemy poza lalką potrzebować miski, płynu do zmiękczania tkanin oraz dobrej szczotki. Do miski należy wlać nieco ciepłej wody. Woda wcale nie musi być gorąca. Może być po prostu ciepła. Wlewamy do wody płyn do zmiękczania tkanin. Dokładnie jedną nakrętkę. Lalki moczymy i już w samej wodzie rozczesujemy włosy. Gdy nie chcą się rozczesać, to polewamy je dodatkowo odrobinką płynu.

Pamiętajmy o tym, aby włosy mocno trzymać u nasady. Nie możemy ich przecież wyrwać, ponieważ nasza lalka by pozostała całkowicie łysa. Na sam koniec włosy osuszamy ręcznikiem i pozostawiamy do całkowitego wyschnięcia. Możemy użyć ciepłego kaloryfera.

Oczywiście lalki nie będą wyglądały niczym nowe, ale takowy zabieg poprawi znacząco kondycję ich włosów. Końcówki można przyciąć ewentualnie. Lalki naszej kochanej córki mogą się teraz cieszyć fryzurką świetnie odnowioną. Płyn do rozmiękczania tkanin świetnie sobie radzi z kołtunami. Namawiam do wypróbowania na lalkach dzieci.